«Реінтеграція Криму через захист прав людини та сталий розвиток»

23
.08
17:00
18:00
Київ, КВЦ Парковий, Мала зала

Модератор: Джеймс Ніксі, британський журналіст, Chatham House

Програмний виступ: Олексій Резніков, віце-прем’єр, Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій

Учасники:

  • Катаріна Матернова, заступниця Генерального директора Директорату з питань добросусідства та розширення Єврокомісії;
  • Кара МакДональд, заступниця Державного секретаря США з питань демократії, прав людини та праці (онлайн);
  • Лаурінас Кощюнас, Голова Комітету Національної безпеки та оборони Сеймасу Литви, ініціатор групи підтримки Кримської платформи;
  • Курт Волкер, колишній представник Державного департаменту США з питань України, керуючий директор BGR Group, старший радник Atlantic Council;
  • Джеймі Флай, Президент Радіо Свобода;
  • Павло Грод, Президент Світового Конгресу Українців;
  • Макото Сета (Японія), доцент Йокогамського університету (онлайн).

Окупація Криму призвела до широкомасштабної дестабілізації Азово-Чорноморського регіону, підірвала існуючу систему економічного співробітництва, порушила традиційні мережі продовольчого забезпечення та інфраструктуру регіону.

Свавільні дії окупаційної адміністрації спровокували зміну демографічного складу населення Криму, призвели до масових порушень прав людини та міжнародного гуманітарного права, зруйнували усталену систему державного управління. Після окупації кримські татари та етнічні українці Криму перетворилися на найбільш дискриміновані спільноти півострова, зазнаючи системних та жорстоких утисків. Російська окупаційна адміністрація проводить політику асиміляції етнічних українців, спрямовану на знищення української ідентичності. Найбільш вразливими у цьому зв’язку стають діти та молодь. Більш того, для боротьби з мешканцями Криму, які не підтримали окупацію, російська окупаційна адміністрація розбудувала систему політично вмотивованих переслідувань. Громадяни України, які опинилися в російській окупації, фактично, позбавлені стандартних міжнародних механізмів захисту. 

Дії окупаційних органів спричиняють переформатування економіки Криму, її швидку та надмірну мілітаризацію, мають руйнівний вплив на екологію та катастрофічні наслідки для об’єктів культурної спадщини, зокрема й корінних народів Криму. 

Привласнення  значної частини територіальних вод  України, намагання перетворити Азовське море у внутрішню водойму, несанкціоноване та неконтрольоване буріння у водах Чорного моря та будівництво інфраструктурних об’єктів, перезапуск об’єктів військового призначення часів Радянського Союзу,  недбале управління запасами прісної води – все це  завдало значної шкоди традиційним для Криму галузям економіки та запустило невідворотну ланцюгову реакцію змін в екосистемі всього Азово-Чорноморського регіону. 

Де-факто, така ситуація ставить на порядок денний питання продовольчої, енергетичної, екологічної безпеки, безпеки судноплавства та економічної діяльності у Чорному та Азовському морях, а також потребує вироблення цілісного погляду на майбутню реінтеграцію Криму з урахуванням цих викликів.