Культурний вимір

Stories of Crimea

«Stories of Crimea» мультимедійна імерсивна інсталяція, що занурює відвідувача в історію та культуру Криму. Три шари оповіді подаються через різні візуальні образи: 

  • динамічний рух та поворотні точки тисячолітньої історії Криму зображено за допомогою пісочної анімації;
  • яскраву природу, живописні ландшафти, пейзажі, від яких перехоплює подих, бачимо на полотнах українських та кримськотатарських художників;
  • традиційні візерунки орьнек підкреслюють автентичну силу кримськотатарської культури.

Історія Криму дивовижна, бурхлива, бентежна і тягнеться із часів, коли землю населяли мамонти та неандертальці. Протягом століть на півострові творились і жили десятки племен, етносів та народів. Кримські татари, караїми та кримчаки сьогодні вважаються корінними народами України, які історично сформувалися в Криму та не мають іншої батьківщини крім України. Колесо кримської історії спонукало то утворенню Кримського Ханства держави кримських татар, то анексії півострова Катериною ІІ та подальших репресій на півострові, то початку відродження у межах молодої демократичної української держави, то знову незаконному захопленню та тимчасової окупації Росією. Але ми віримо у те, що Крим знову стане вільним та квітучим півостровом на мапі України та Світу.

мультимедіа

Мультимедіа, пісочна анімація, відео-арт, живопис.

Концепція та режисура: Таїс Пода.

Пісочна анімація: Дзюба Катерина, Горіна Тетяна.

Орнамент: Рустем Скібін.

Музика: Усеін Бекіров.

Мультимедіа: RocknLight Multimedia (Олексій Березюк, Олена Семак, Владислава Щепинська, Сергій Жученко).

Твори живопису (з колекцій): Рустем Емінов, Юрій Химич, Зубеір Кадрі-Заде.


Тесеракт КРИМ

Цілісність та єдність країни – головна цінність нашого суспільства. Людина та її голос спрямовує розвиток цілого в певному напрямку. 

Кожна людина, що взаємодіє із інсталяцією доторком руки до сенсорних панелей, залишає свій віртуальний «голос» за єдність країни. Сенсор зчитує ритм пульсу та переводить у віртуальний «голос» візуальний елемент, точку, що доповнює загальний візерунок, створеного до нього «голосами» інших. Об’єднані точки формують полотно генеративної інсталяції, яка постійно змінюється, в залежності від кількості дотиків. Візуалізація є живою вона оновлюється та динамічно розвивається. Кількість людей, що доторкнулись до сенсора та залиши своє тепло, обраховується і відображається на лічильнику.

В режимі очікування на екранах розгортається інсталяція з використанням традиційного кримськотатарського візерунку орьнек. Висота стовпчиків формується із використанням статистичних даних, що стосуються Криму за роки незалежності.

Інтерактивна мультимедійна інсталяція створена спеціально для Саміту Кримської платформи. Проект пропонує новий підхід у розробці та презентації об’єктів тривимірного мистецтва та міської скульптури.

Автор об’єкта: Сергій Ніжинський.

Кураторка: Катерина Рай.

Металева конструкція 4,75 м.

4 лед-екрани 1х1 м з сенсорним пристроєм.


«Символи Криму»

У кожного з нас є власне уявлення про Крим. Але чим він є насправді, що нам відомо про його мешканців та культуру? А головне, чому для кожного з нас Крим це Україна?

У проєкті символи Криму розкриваються через спогади десяти героїв, що народилися на півострові, мають звідти коріння або жили там досить довго, щоб називати його домом. Кожен з них розповідає про символічний об’єкт, що нерозривно пов’язаний із життям у Криму особисто для нього. Ці 10 предметів, разом із серією 10 світлин Романа Пашковського, формують експозицію проєкту.

Вона побудована так, щоб створити відчуття причетності та присутності. Предмети зображені так ніби ними тільки-но користувалися, в них відчутне тепло життя, гіркий присмак втрати та впевнену надію. Кожен з них насамперед про людину, про особистість. Адже Крим кожного дня з нами, і це історії про всіх нас.

 


Cultural Treasures of Crimea

Інтерактивна відео-стіна відкриває двері до недоступних сьогодні через тимчасову окупацію Криму РФ культурних скарбів півострова. Матеріальна та нематеріальна спадщина, що залишилась без захисту і руйнується окупаційною владою, потребує негайної уваги міжнародної спільноти заради збереження для майбутніх поколінь. 

Ви можете переглянути фотографії та дізнатись про об’єкти, що є серцем культурної спадщини півострова: 

  • Скіфське  золото реліквії давніх поселенців Криму, що є унікальними пам’ятками світової культури. Частина колекції Скіфського золота, що належить до музейного фонду України, залишаються вже 7 років предметом міжнародної судової справи з РФ і не можуть повернутись до України.


Листи до Криму

Поки Крим окупований, ми не можемо до нього потрапити, поговорити з людьми, які там живуть, відвідати місця пам’яті, пройтись по улюблених гірських маршрутах, насолоджуючись ароматами ялівця та чебрецю, гойдатись на морських хвилях та пізнавати культуру та історію півострова. Проте нам важливо тримати зв’язок і надсилати листи, в яких пишемо про наш сум, підтримку та надію на скору зустріч. 

Через інтерактивний портал «Листи до Криму» гості та учасники Саміту Кримської платформи можуть надіслати свої послання та привітання півострову, його мешканцям, друзям та родичам, містам і селам, горам і морю, пам’яткам, рідному дому… І побачити як повідомлення майже миттєво надійде до Криму.