Екологічні загрози

Унікальний заповідний природний фонд півострова впродовж семи років брутально та методично знищується державою-окупантом.

Агресивна мілітаризація півострова, перетворення його на суцільну військову базу начинену усіма можливими видами озброєнь, включаючи заборонені міжнародними конвенціями – хімічні, є джерелом постійної екологічної загрози не тільки для півострова, але й для усього Чорноморського басейну. Використання заповідних територій для проведення військових навчань з бойовими стрільбами є поширеним явищем в умовах тимчасової окупації півострова Російською Федерацією.

Екологи відзначають непоправну шкоду завдану екології акваторій Азовського та Чорного морів внаслідок аврального будівництва мостового переходу через Керченську протоку та федеральної траси «Таврида». Наслідками є обміління акваторії в місцях встановлення несучих конструкцій.

Також незаконний видобуток ресурсів поступово призводить до незворотних порушень екосистеми – вимирає флора і фауна.

Окрім цього російська окупаційна адміністрація здійснює видобування токсичного піску для будівництва траси «Таврида» поблизу м. Керч у Верхньо-Чурбашському та Нижньо-Чурбашському хвостосховищах.

Під приводом перегляду статусу заповідників відбувається скорочення їхніх площ, а на виведених територіях миттєво починається активна забудова.

З 48 найцінніших об’єктів природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення на Кримському півострові, 40 були понижені в статусі до регіонального значення. Це робить їх надзвичайно вразливими перед зловживаннями, оскільки уможливлює реалізацію на них промислових і рекреаційних проектів.

Загальна площа заповідних територій, які зазнали руйнації, складає 153 га, а понад 110 000 га лісів постраждали від діяльності окупаційної влади в Криму.

Російська окупаційна адміністрація надмірно використовує воду для розбудови військової інфраструктури на півострові, що призводить до її зникнення з горизонтів та мінералізації. У зв’язку з цим, цивільне населення страждає від нестачі прісної води.