Міжнародна реакція

Протягом семи років з початку окупації Криму Росією Україні вдалося досягти значних успіхів у консолідації міжнародної політики невизнання спроби анексії півострова.

Міжнародні організації, до сфери компетенції яких входять питання глобальної і регіональної безпеки, у т.ч. ООН, ЄС, НАТО, РЄ, ЮНЕСКО, ухвалили базові політичні рішення щодо підтримки територіальної цілісності України, засудження окупації Криму і невизнання спроби його анексії.

У рамках ООН сформована міжнародна коаліція держав, які активно підтримують Україну в питанні Криму, про що свідчать щорічні резолюції ГА ООН із засудженням порушень основоположних прав людини в окупованому Криму та мілітаризації півострова.

Ключові міжнародні партнери України, у т.ч. ЄС, США, Канада, Австралія, Японія, прийняли «кримські» пакети персональних і секторальних санкцій проти РФ та представників незаконної окупаційної адміністрації Криму, що забезпечує суттєвий політичний і економічний тиск на державу-окупанта та ускладнює функціювання окупаційного режиму на півострові.

Розпочато активну роботу в міжнародних судових інстанціях, зокрема Міжнародним судом ООН, ЄСПЛ, Міжнародним кримінальним судом, Міжнародним трибуналом з морського права.

Важливим інструментом консолідації і координації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію Криму, стане і міжнародна Кримська платформа.