До Представництва Президента України в АР Крим/Офісу Кримської платформи завітала делегація Американської ради з питань зовнішньої політики

Постійна Представниця Президента України в АР Крим/Керівниця Офісу Кримської платформи Таміла Ташева, її заступник Денис Чистіков та керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак привітали гостей і подякували за постійний інтерес до теми тимчасово окупованого Криму. Пані Ташева відзначила, що ця зустріч відбувається на тлі важливої новини про передачу Україні 31 танку M1 Abrams та іншої військової допомоги, про що оголосив у вчорашній промові президент США Джо Байден.

З дипломатами обговорили діяльність Представництва/Офісу Кримської платформи у рамках напрацювань першочергових кроків із реінтеграції деокупованого півострова, а також про роботу над візією економічного відновлення Криму після його деокупації.

Поділилися актуальною інформацією про порушення прав людини в окупованому Криму. Вона нагадала про сфальсифіковану справу проти першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялу, якого засудили до 17 років ув’язнення за участь у саміті Кримської платформи. Таміла Ташева розповіла про утиски корінного кримськотатарського народу, а саме спрямовану на киримли злочинну мобілізацію, незаконні вироки та кримінальні переслідування за політичними та релігійними мотивами. Вона відзначила, що Україна бореться не лише за територію, а й свободу наших людей.

Ще однією важливою темою зустрічі стала зміна сприйняття Криму серед міжнародної спільноти та руйнування проросійських наративів і мітів навколо нього.

Гості продемонстрували зацікавленість у темі Криму та поставили багато змістовних питань, зокрема, про демографічну картину у Криму до та після окупації, про долю чорноморського флоту рф після перемоги України та про роботу нашої держави над просуванням політики невизнання окупації Криму серед міжнародних партнерів.

До зустрічі також доєдналися: президент-засновник Американської ради Герман Піршнер-молодший, старший науковий співробітник з питань зовнішньої політики США Лоуренс Дж. Хаас, директор Вашингтонського офісу Центру американсько-українських відносин Микола Грицковян, старший науковий співробітник з питань Європи та Євразії Е. Вейн Меррі, директорка із зовнішніх зв’язків Енні Свінген, старша професійна співробітниця Комітету з міжнародних відносин США Ханна Тоберн, радник Комісії з глобальної безпеки та військово-політичних питань Алекс Тірскі, засновник і президент Центру Медіадосліджень Л. Брент Бозел III і колишній заступник міністра оборони та член Американської ради з питань зовнішньої політики Доктор Вільям Шнайдер-молодший.