Про платформу

Кримська платформа – ініційований Україною новий міжнародний консультаційно-координаційний формат.
Платформа спрямована на підвищення ефективності міжнародного реагування на окупацію Криму, відповіді зростаючим безпековим загрозам, посилення міжнародного тиску на Кремль, запобігання подальшим порушенням прав людини та захисту жертв окупаційного режиму, а також досягнення головної мети – деокупації Криму та повернення його Україні мирним шляхом.

Діяльність Платформи офіційно започаткована на установчому Саміті в Києві 23 серпня 2021 року. На заході була схвалена Спільна декларація, яка окреслила основні параметри міжнародної політики щодо Криму.
Кримська платформа збирає під своєю егідою тематичні заходи й ініціативи з кримського питання у рамках міжнародних організацій, а також інших міжнародних урядових і неурядових форумів.
Діяльність Платформи здійснюється паралельно на кількох рівнях:
- глав держав та урядів,
- міністрів закордонних справ,
- парламентів і міжпарламентських асамблей,
- громадянського суспільства та експертного середовища.

На цих пріоритетних напрямках зосереджена довгострокова діяльність Кримської платформи з метою повернення Криму у простір стабільності, процвітання та захисту прав людини – до України та Європи.
На парламентському треку провідна роль належить Міжфракційному об’єднанню «Кримська платформа», яке створене у Верховній Раді України у грудні 2020 року. Міжфракційне об’єднання сприяє активній співпраці в рамках парламентських асамблей міжнародних організацій.

Групи підтримки Кримської платформи утворені:
- 27 квітня 2021 р. – у Парламентській асамблеї НАТО
- 11 травня 2021 р. – у Сеймасі Литовської Республіки
- 15 травня 2021 р. – Сеймі Латвійської Республіки