Назад до всіх новин

Політв’язень Володимир Сакада відбув покарання та вийшов на волю 

Політв’язень Володимир Сакада відбув покарання та вийшов на волю 

3 серпня житель тимчасово окупованого Севастополя Володимир Сакада, член релігійної організації «Свідки Єгови», вийшов на волю після відбуття шестирічного покарання в російському ув’язненні.

1 жовтня 2020 року російські силовики провели масові обшуки в помешканнях вірян у Севастополі. Того ж дня окупаційна влада відкрила кримінальне провадження проти Володимира Сакади, звинувативши його в «організації діяльності екстремістської організації», а саме участі у релігійній організації «Свідки

 Єгови», яку росія заборонила у 2017 році та після окупації українських територій незаконно поширила на них дію свого законодавства.

У жовтні 2022 року окупаційний «суд» Севастополя засудив Володимира Сакаду до шести років позбавлення волі в колонії загального режиму.

За час перебування у російській колонії стан здоров’я Володимира Сакади систематично погіршувався через тривале ігнорування його скарг та гострий брак медичного персоналу. 

Нагадаємо, Володимир Сакада став останнім із трьох засуджених у цій справі Свідків Єгови, які вийшли на свободу після відбуття покарання. У червні 2026 року на свободу вийшов Євген Жуков, через місяць після нього — Володимир Маладика.