Постійна Представниця Президента України Таміла Ташева провела зустріч із Заступником Міністра закордонних справ Туреччини Ясіном Серімом

Постійна Представниця Президента України в АР Крим/Керівниця Офісу Кримської платформи Таміла Ташева в рамках візиту до Турецької Республіки провела зустріч із Заступником Міністра закордонних справ Туреччини Ясіном Серімом

Заступник Міністра привітав Представництво Президента із його 30-річчям, яке відбулося 17 грудня 2022 року. Пан Серім зазначив зокрема, що з початку оголошення злочинної мобілізації на території РФ та окупованого Криму, до Туреччини вимушено виїхали близько 1000 кримських татар.

Таміла Ташева подякувала МЗС Туреччини за підтримку України на рівні різних міжнародних організацій, зокрема ООН та ОБСЄ, а також за допомогу в організації Днів Криму в Туреччині, які відбувалися в Стамбулі та Ескішехірі – “столиці” діаспори киримли у Турецькій Республіці. Закликала підтримати «формулу миру», запропоновану Президентом України Володимиром Зеленським. Окремо вона передала вдячність Міністру закордонних справ Туреччини Мевлюту Чавушоглу за згадку про Голодомор у його соцмережах, що було потужним сигналом для Української держави та українського народу.

Сторони також обговорили проблему політичних в’язнів. Ця тема залишається на порядку денному для Туреччини в рамках її контактів із РФ.

Також Постійна Представниця відзначила підтримку Кримської платформи зі сторони Туреччини та її участь у Самітах на найвищому рівні. Зі свого боку, Ясін Серім запевнив, що Турецька Республіка й надалі підтримуватиме діяльність Кримської платформи.