Представники Великих національних зборів Туреччини відмітили підтримку Кримської платформи на рівні Президента Реджепа Ердогана та глави Парламента Мустафи Шентопа

У рамках візиту Постійної Представниці Таміли Ташевої до Турецької Республіки відбулася важлива зустріч із трьома членами Великих національних зборів Туреччини, які є також учасниками парламентської групи дружби України й Туреччини: головою групи дружби Йилдирим Тугрул Тюркеш, його заступником та депутатом правлячої партії Туреччини Мехмет Алтай, а також учасником групи дружби, професором та депутатом Національної партії Туреччини Каміл Айдин.

Члени Великих національних зборів Туреччини висловили свої щирі співчуття українському народу у зв‘язку із загибеллю тих громадян, які втратили життя під час війни: як цивільного населення, так і захисників України. Вони також відзначили допомогу Туреччини в різних аспектах, зокрема гуманітарну підтримку України, роль Турецької Республіки у перемовному процесі щодо звільнення незаконно ув’язнених Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза. Також нагадали, що Туреччина виступила посередником у переговорах щодо звільнення полонених бійців з “Азовсталі”. Парламентарі нагадали, що наразі Президент Ердоган разом із Міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу роблять все можливе задля звільнення кримських політв’язнів.

Окремо представники групи дружби України й Туреччини відзначили підтримку Кримської платформи Великими національними зборами Туреччини та участь в Самітах як на рівні президента Туреччини Реджепа Ердогана, так і на рівні глави Парламента Мустафи Шентопа.

“Крим завжди був особливим для Туреччини”, – зазначив пан Тугрул Тюркеш. Він також нагадав присутнім про всі страждання кримськотатарського народу, які тому довелося пережити спочатку через депортацію у 1944 році, а потім через окупацію півострова у 2014.

Пан Каміл Айдин розповів про те, що Туреччина продовжує активно підтримувати Україну на міжнародному рівні. “У Турецькій Республіці на всіх рівнях – від президента до клерка – а також на рівні турецького народу робиться все можливе для підтримки України та українського народу. Біда України – це наша біда. Радість України буде нашою радістю”, – підсумував Пан Айдин.

Депутат Партії Справедливості та розвитку – правлячої партії Туреччини – Мехмет Алтай відзначив, що приїхав зі свого міста Ушак, де він був обраний, до Анкари спеціально заради зустрічі з Постійною Представницею. Він теж висловив співчуття українцям особисто та від всього турецького народу. “Та робота, яку здійснює Туреччина на рівні президента і на рівні бюрократів на підтримку України буде продовжена”, – запевнив Пан Алтай.

Таміла Ташева подякувала колегам за потужну підтримку України на всіх рівнях та наголосила на ролі Великих національних зборів Туреччини у деокупації та реінтеграції Криму. Вона згадала про вже розроблений та прийнятий Закон “Про корінні народи”, а також розповіла про підготовку законопроєкту “Про статус кримськотатарського народу”.

Постійна Представниця звернулася до парламентарів з кількома важливими питаннями: це продовження посередництва у звільненні з ув’язнення громадян України, яких РФ незаконно утримує в окупованому Криму і на своїй території, підтримка створення Спеціального міжнародного трибуналу для покарання воєнних злочинів, вчинених Росією в Україні, засудження атак країни-агресорки на об’єкти критичної інфраструктури України та підтримка звернення щодо введення в дію фінансових механізмів для відбудови України.

Пан Каміл Айдин запевнив, що передасть усі прохання Таміли Ташевої до тих структур, які відповідають за прийняття відповідних рішень.

Наприкінці Постійна Представниця поновила запрошення для голови Великих національних зборів Туреччини та присутніх парламентарів до України. “Сподіваємося скоро привітати вас у Києві, Львові, а невдовзі також у Бахчисараї”.

Запрошення сприйняли позитивно. Пан Тюркеш відзначив, що бував свого часу в Бахчисараї та сподівається знову туди поїхати, адже з у нього залишилося багато теплих спогадів.