У Брюсселі відбувся 10 раунд обговорень України та Європейського Союзу щодо незаконної окупації АР Крим та міста Севастополя

ЄС та Україна обмінялися думками щодо наслідків незаконної окупації Кримського півострова, включно з подальшими обмежувальними заходами, впровадженими ЄС у відповідь на порушення Росією міжнародного права. Українська сторона проінформувала про діяльність Міжнародної Кримської платформи, зокрема про другий саміт, який відбувся в Києві 23 серпня 2022 року, а також про Перший Парламентський саміт, організований у Загребі 24-25 жовтня 2022 року. ЄС підтвердив свою підтримку щодо виконання зобов’язань, передбачених Спільними деклараціями двох самітів Міжнародної Кримської платформи.

Українська сторона також розповіла про вплив повномасштабного вторгнення на окупований Крим і наголосила на серйозному погіршенні ситуації з правами людини на півострові: міжнародні організації та правозахисники досі не мають доступу до окупованого Криму а його жителі зіштовхуються з посиленням переслідувань за висловлювання своїх поглядів щодо загарбницької війни Росії проти України.

Обидві сторони також обмінялися думками щодо ситуації з безпекою та зростанням мілітаризації півострова, підкресливши, що окупований Крим використовують як плацдарм для ударів по решті суверенної території України.

ЄС підтвердив, що не визнає і не визнаватиме незаконну окупацію Кримського півострова Російською Федерацією. Євросоюз вкотре рішуче засуджує спроби Росії незаконно окупувати інші українські території. Донецьк, Запоріжжя, Крим, Луганськ, Херсон – це Україна.

Нагадаємо, що дискусії започаткували у 2015 році з метою координації зусиль та регулярного обміну інформацією щодо впровадження політики невизнання ЄС незаконної окупації Кримського півострова.