У Лондоні відбувся документальний перформанс «Крим, 5 ранку», присвячений історіям політв’язнів Криму

Перформанс “Крим, 5 ранку” зібрав повну залу театру “Kiln”. Зі сцени пролунало 11 історій, написаних на основі інтерв’ю з політв’язнями, журналістами та їхніми родинами: про те, як дружини політв’язнів бережуть свої домівки, заручившись підтримкою згуртованої жіночої спільноти, а також про те, як цей досвід їх змінив та зробив ще сильнішими.

Проєкт ініціювали Український інститут та МЗС України в рамках Кримської платформи та у співавторстві з Дмитром Костюминським та театральною компанією Dollmen.

«5 ранку – це той час доби, коли темні сили можуть увірватися у ваш дім в Криму, коли всі ще сплять, перевернути все догори дном і забрати вашого батька, сина чи чоловіка у в’язницю. Сьогодні там понад 140 політв’язнів із Криму, деякі з їхніх історій ми розповідаємо в нашому проекті. Ця війна почалася в Криму і закінчиться на вільному українському півострові», – сказав заступник генерального директора Українського інституту Алім Алієв під час пост-шоу розмови.

Акторами вистави стали 13 відомих особистостей, які зачитали свідчення любові й боротьби в теперішньому Криму. Зокрема це Марія Романенко, українська журналістка та письменниця, Олександра Холл Холл, колишня Посол Великобританії у Грузії, Кристина Каталина, румунсько-німецька акторка і продюсерка, Лана Біба, шведсько-українська акторка та режисерка, Валід Елгаді, британсько-суданський актор і письменник, Лаура Ханна, британсько-єгипетська співачка, актор Калін Бло та інші.

Photo – Ikin Yum