В Офісі Кримської платформи відбулася зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Бразилії

В Офісі Кримської платформи відбулася зустріч Надзвичайного і Повноважного Посла Бразилії Нортона де Андраде Мелло Рапеста та Керівниці Офісу Кримської платформи/Постійної Представниці Президента України в АР Крим Таміли Ташевої за участі співголів Міжфракційного об’єднання “Кримська платформа” Вадима Галайчука та Ахтема Чийгоза.

Постійна Представниця акцентувала увагу на тому, що для України дуже важлива співпраця з Бразилією в контексті нарощування активності та діалогу з країнами Глобального Півдня. Президент України Володимир Зеленський також наголошував, що глобальне зростання та міжнародну стабільність у цьому столітті неможливо уявити без відносин із представниками цих країн. Таміла Ташева нагадала, зокрема, про важливість підтримки ініціативи Кримської платформи.

Посол зауважив, що відносини між Україною та Бразилією тривають уже 136 років, однак необхідно посилювати зв’язок, інтенсифікуючи міжпарламентську взаємодію. “Зараз у Бразилії майже ніхто не пов’язує те, що відбулося у 2014 році, із повномасштабною агресією зараз. Тому треба особисто їхати та пояснювати”, — сказав Посол Бразилії та порадив розвивати взаємодію між нашими країнами. Він також заявив, що готовий всіляко підтримувати такі візити зі свого боку.

Співголова МФО “Кримська платформа” та заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз наголосив на важливості активної міжнародної діяльності для ізоляції РФ: “Звичайно, нам важливо, щоб цей процес ізоляції тривав і злочинний режим, очолюваний Путіним, не мав можливості будувати відносини з такими державами як Бразилія. Коли ми визволимо Крим, ми вас запрошуємо. Крим вам нагадає вашу Батьківщину”.

Співголова МФО “Кримська платформа” Вадим Галайчук підтримав позицію Посла та пообіцяв докласти зусилля до покращення міжпарламентського діалогу Бразилії та України, адже це допоможе пліч-о-пліч діяти заради деокупації Криму та майбутнього миру.

Таміла Ташева подякувала Послу та парламентарям за візит. Вона розповіла про розроблену Представництвом спільно з партнерами Стратегію відновлення Криму після деокупації та закликала Бразилію брати в цьому участь, а також долучатися до відбудови України загалом.