Позиція та пропозиції КРНБ РБ у зв’язку з кризою в Україні

24 Березня 2014 Консультативна рада з питань національної безпеки Болгарії при Президенті РБ

Республіка Болгарія виступає членом ЄС та НАТО з урахуванням її національних інтересів. Болгарія працює над тим, щоб Союз мав єдину позицію щодо кризи в Україні.

Республіка Болгарія підтримує суверенітет, єдність та територіальну цілісність України. Референдум, який відбувся 16 березня в Автономній Республіці Крим є порушенням міжнародного права, а Конституція України та Республіки Болгарія не визнає їх результатів.

Члени КРНБ РБ закликають усі сторони, причетні до кризи, припинити всі провокації та утриматися від порушення міжнародного права. Розгортання місії ОБСЄ в Україні є важливим кроком у забезпеченні мирного врегулювання конфлікту та захисті територіальної цілісності та суверенітету України з боку міжнародного співтовариства.

Болгарія підтримує підписання політичної частини Угоди про асоціацію Україна-ЄС, а також підписання економічної частини після проведення вільних і демократичних президентських виборів.

КРНБ РБ наполягає на тому, щоб українська влада поважала права та свободи усіх громадян, у тому числі тих, що належать до різних етнорелігійних громад, у тому числі майже 300 000 болгарської громади.

З огляду на розвиток ситуації в Україні Консультативна рада з питань національної безпеки дає такі рекомендації:

  1. Рада Безпеки при Раді Міністрів та Національний штаб моніторингу ситуації в Україні відслідковують та аналізуютьпроцеси, що створюють ризики для безпеки країни, та вчасно вживають необхідних контрзаходів.
  2. Виконавча влада вживає заходів для запобігання зриву поставок енергоресурсів, прискорення роботи над будівництвом інтерконекторів та забезпечення необхідного резерву, щоб країна змогла подолати можливу енергетичну кризу.
  3. Болгарські установи підтримують активний діалог з болгарськими громадами в Україні та надають їм необхідну допомогу.
  4. Підтримуючи зусилля болгарського уряду КРНБ рекомендує Раді Міністрів на наступних дискусіях всередині ЄС аргументувати позицію Болгарії, враховуючи всі ризики для Болгарії, включаючи економічні ризики, пов’язані з розвитком кризи.