Ситуація в Україні, 1254-те засідання КМРЄ

27 Квітня 2016 Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ)

У рішенні Комітет міністрів в черговий раз підтвердив незмінність позиції стосовно незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України у межах міжнародно визнаних кордонів. 

Водночас важливим елементом документа стала увага, приділена погіршенню ситуації із правами людини в Криму. КМРЄ відзначив та засудив такі порушення прав людини, як обмеження свободи слова та мирних зібрань, свободи релігії та переконань, репресії проти національних меншин, зокрема, кримських татар, а також рішення так званого верховного суду в окупованій АР Крим щодо визнання Меджлісу кримськотатарського народу екстремістською організацією та заборону його діяльності. У зв’язку з цим Комітет міністрів закликав до проведення належного розслідування всіх справ стосовно порушень прав людини у відповідності до міжнародних стандартів у сфері прав людини. 

Важливим сигналом стала вимога забезпечити негайний і безперешкодний доступ усіх правозахисних органів Ради Європи на території, які знаходяться поза межами контролю української влади, включаючи тимчасово окуповану Автономну Республіку Крим, з метою здійснення моніторингу дотримання прав людини і основних свобод та оперативного реагування на погіршення ситуації у цій сфері.