Постійна Представниця президента України в АР Крим/Керівниця Офісу кримської платформи Таміла Ташева виступила на відкритті круглого столу

Постійна Представниця президента України в АР Крим/Керівниця Офісу кримської платформи Таміла Ташева виступила на відкритті круглого столу, організованого Офісом Генсека Ради Європи, на тему “Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь, Україна – Розвиток подій внаслідок російської збройної агресії”, який сьогодні протягом дня відбуватиметься у Страсбурзі, Франція.

Мета круглого столу – отримання інформації для підготовки наступного звіту Генсекретарки РЄ Марії Пейчинович-Бурич щодо ситуації на окупованому Кримському півострові, який вже влітку планують винести на голосування Комітету Міністрів Ради Європи.

Раніше, 16 червня 2022 року Комітет міністрів РЄ, на основі попереднього звіту Генсека під назвою “Ситуація з правами людини в окупованій Автономній Республіці Крим та місті Севастополь”, засудив порушення окупаційними адміністраціями прав етнічних українців, кримських татар та інших жителів півострова, а також висловив стурбованість у зв’язку з тим, що рф продовжує відмовляти у безперешкодному доступі до Криму для Комісара з прав людини та представників інших правозахисних організацій.

До круглого столу приєдналися також представники українських неурядових правозахисних організацій та Офіса Омбудсмана України.

“Цей круглий стіл може стати дуже важливим початком для нового звіту щодо ситуації на території окупованого Кримського півострова. Звісно, я не можу не відзначити і не подякувати за ряд Резолюцій, які ПАРЄ ухвалила в останній час. Власне, Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила Резолюцію щодо визнання нинішнього російського режиму терористичним. Це було дуже важливе голосування, дуже важлива Резолюція для Української держави, яка перебуває в умовах війни вже вісім років”, – зауважила Постійна Представниця/Керівниця Офісу кримської платформи Таміла Ташева, виступаючи в рамках відкриття круглого столу.

Таміла Ташева також подякувала міжнародним партнерам за активний інтерес до діяльності Кримської платформи. “Окрім того, ми особливо вдячні представникам Ради Європи за участь у Самітах Кримської платформи як минулого року, так і цього”.

Окрім Таміли Ташевої, на відкритті круглого столу виступили з відеозверненнями Генеральна Секретарка РЄ Марія Пейчинович-Бурич та Комісарка Ради Європи з прав людини Дуня Міятович. Особисто до дискусії приєдналися Постійна представниця Ісландії, Голова Комітету міністрів Ради Європи, пані Посол Рагнхільдур Арнльоцдоттір. Модерував захід Генеральний директор Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Христос Джакомопулос.