У продовження Першого Парламентського саміту в Загребі відбулася Конференція омбудсменів і національних інститутів з прав людини «Битва за права людини. Крим. Україна. Світ»

У продовження Першого Парламентського саміту в Загребі відбулася Конференція омбудсменів і національних інститутів з прав людини «Битва за права людини. Крим. Україна. Світ», у якій керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак взяв участь у відеоформаті.

Звертаючись до учасників конференції, Андрій Єрмак зазначив, що відтоді, як вісім років тому, наприкінці лютого 2014-го, Росія вторглася в Україну й окупувала український Кримський півострів, там не залишилося правових норм, які не порушила б РФ.

Андрій Єрмак зробив акцент на тому, що Росія як правонаступниця СРСР є учасницею Женевських конвенцій 1949 року, включно з Конвенцією про поводження з військовополоненими. Однак вона цинічно порушує норми цього документа. Він наголосив: кожне місце незаконного утримання українців є свідченням безкарності Росії, яка порушує норми міжнародного гуманітарного права.

Керівник Офісу Президента України закликав міжнародну спільноту не зволікати, а максимально активно діяти: «Ми повинні врятувати в’язнів Кремля. Кожен день, кожна година коштують нашим людям життя. Захист прав людини в умовах окупації є одним із центральних викликів, з якими ми стикаємося. І тут не обійтися без світової солідарності та прагнення до справедливості».

Керівник Офісу Президента України презентував учасникам Конференції план, який передбачає низку кроків. За результатами Конференції представники національних інституцій з прав людини та омбудсмени схвалили декларацію, у якій підтвердили спільну мету щодо необхідності дотримання та запобігання подальшим порушенням прав людини в контексті повномасштабної війни Росії проти України та порушення територіальної цілісності нашої держави.

Крім того, сторони задекларували готовність сприяти продовженню політики своїх держав щодо невизнання незаконної анексії Криму та інших українських територій, тимчасово окупованих Російською Федерацією, а також поширювати ідеї територіальної цілісності України та інформацію про неприпустимість ведення війни в сучасному світі.