В Офісі Кримської платформи відбулася зустріч із Президентом Рійгікогу Юрі Ратасом

Президент Рійгікогу (парламенту Естонії) Юрі Ратас відвідав Офіс Кримської платформи, де зустрівся з Постійною Представницею Президента України в АР Крим Тамілою Ташевою. До зустрічі приєдналися Надзвичайний і Повноважний Посол Естонської Республіки в Україні Каймо Кууск, керівник відділу міжнародних відносин та протоколу Рійгікогу Тоомас Кукк, старший радник і консул посольства Естонії в Україні Андрі Руумет і керівниця стратегії Естонського центру міжнародного розвитку Ева-Марія Лійметс. Також до розмови долучилися заступник Постійної Представниці Денис Чистіков і керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи Марія Томак.

Таміла Ташева привітала колег та подякувала за підтримку України та активну участь Естонії в самітах Кримської платформи на найвищому рівні, зокрема, естонську делегацію на Першому Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи очолював пан Юрі Ратас.

Президент Рійгікогу під час зустрічі наголосив, що “Естонія завжди підтримувала територіальну цілісність України і для нас завжди було зрозуміло, що Крим є на 100% територією України”. Юрі Ратас під час зустрічі ставив багато запитань про життя громадян України в окупації, загальну ситуацію на окупованому півострові, масштаби російської колонізації.

Окрім того, гості цікавилися кількістю політв’язнів в окупованому Криму, процесом примусової роздачі окупаційних паспортів, запитами від кримчан, русифікацією дошкільної освіти тощо.