В окупованому Криму ведеться активна мілітарна пропаганда для школярів

Окупаційні адміністрації Криму посилили для школярів пропагандистську програму так званого “патріотіческого воспітанія” та початкову військову підготовку, а також ввели класні години “уроки про важливе”, де розповідають чому рф напала на Україну та називають “подвигамі” злочини російських військовослужбовців.

☝️ Цьогоріч до кримських шкіл пішли понад 230 тисяч дітей (за даними окупаційних адміністрацій), серед них понад 2 тисячі – дітлахи з ОРДЛО. На всіх цих українських школярів окупанти почали чинити агресивний мілітарний вплив, що є грубим порушенням норм міжнародного права – за указом окупаційних адміністрацій у місцевих школах ввели класні години:

  • для учнів початкової школи — “герої спецоперації”,
  • для учнів 5-7 класів — “друзі та вороги російської федерації”,
  • для учнів 8-9 класів — “лнр, днр, Крим, Херсон – це росія”,
  • для учнів 10-11 класів — “Є така професія – вітчизну захищати! Переваги контрактної служби в зс рф”.

За цими назвами яскраво видно, що дітей готують до нормалізації терористичних актів рф на території материкової України. А майбутніх випускників – до безпосередньої участі в цій кривавій війні на боці держави-агресорки.

З початку навчального року в школах Сімферополя кожен новий навчальний тиждень тепер розпочинається з низки пропагандистських заходів: підняття прапора рф, звучання гімну росії, оголошення так званих “визначних дат” та зі вступного слова представників окупаційних адміністрацій і так званих “відомих особистостей”, які підтримують окупантів.

Також для школярів з 1 по 11 клас на росії та в окупованому нею Криму ввели щотижневі класні години “розмови про важливе”, під час яких дітям розповідатимуть про цілі так званої “спецоперації” (так рф називає війну проти України). Під цю програму навіть створили окремий сайт і розробили методику та матеріали уроків: у методичних матеріалах, опублікованих міносвіти росії, вторгнення в нашу державу подається нібито як «допомога російському населенню України», а дії російських військових – як приклади подвигів і військової звитяги. Серед, на перший погляд, нейтральних навчань про “День знань” і “День людей похилого віку”, вже 12 вересня дітям окупованого Криму провели заняття за темою “моя страна россия”. Але й так звані нейтральні навчання, тільки здаються такими – відкривши наприклад матеріали уроків до “Дня знань” на сайті, то в розділі мета уроку чітко зазначається – “сформировать у обучающихся представление о потенциале и пользе самореализации и самоопределения, используя возможности платформы россия – страна возможностей”. Зазначимо, що невдовзі з головної сторінки сайту російського проєкту «розмови про важливе» видалили посилання на методичні матеріали для майбутніх уроків.

Закликаємо громадян України в окупованому Криму вимагати для своїх дітей дозволу не відвідувати пропагандистські заняття, адже подібні “класні години” не є обов’язковими предметами шкільної програми. Таким чином, діти уникнуть безпосереднього мілітарного впливу та антиукраїнської пропаганди, яка просякнута мовою ворожнечі до України та її народу.

Нагадаємо також про інші злочини окупаційних адміністрацій проти українських дітей в окупованому Криму: так звана “юнармія”, куди дітей закликають вступати з 8 років, а нещодавно підконтрольні рф керівники почали відкривати в кримських школах меморіальні дошки загиблих на війні проти України військових рф. Таку дошку вже відкрили у школі села Уварівка Нижньогірського району: дітей на відкритті нового навчального року залучили до піднесення квітів до меморіалу військового рф, який загинув на війні проти України в березні 2022 року. Крім цього, кримські школи планують називати на честь “героїв спецоперації” – російських військових, які вчиняли терористичні акти та воєнні злочини на території материкової України.