Верховна Рада України ухвалила звернення до парламентів країн-учасниць Першого Парламентського саміту

Верховна Рада України ухвалила звернення до парламентів країн-учасниць Першого Парламентського саміту Кримської платформи з нагоди 9-річчя російської окупації АР Крим та м. Севастополь.

Ухвалений документ спрямований на консолідацію зусиль міжнародного парламентського виміру щодо невизнання спроби анексії Криму російською федерацією, посилення ефективності санкцій проти рф, а також захисту прав людини та міжнародного гуманітарного права.

“Звертаючи особливу увагу та висловлюючи рішуче занепокоєння, у зв’язку зі смертю ув’язнених з політичних мотивів громадян України з Автономної Республіки Крим Костянтина Ширінга та Джеміля Гафарова, за життя та здоров’я інших ув’язнених, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям і ненадання яким належної медичної допомоги може мати системний та свідомий характер й свідчити про використання політичних в’язнів російською федерацією як засобу політичного та психологічного тиску на Україну, а саме Амета Сулейманова, Галини Довгополої, Сервета Газієва, Ірини Данилович”, – йдеться у постанові.

Зокрема, Верховна Рада України закликає:

  • підтримати політично на парламентському рівні “Формулу миру”, запропоновану Президентом України Володимиром Зеленським.
  • долучитися до створення міжнародного спеціального трибуналу для невідворотності відповідальності воєнних злочинців, причетних до агресії проти України.
  • ухвалити рішення про створення парламентських груп підтримки Міжнародної Кримської платформи у національних парламентах.
  • звернутись до національних урядів з питанням фінансової підтримки реінтеграційних заходів, спрямованих на вирішення багатокомпонентної системи проблем, спричинених російською окупацією частини території України – Кримського півострова після його деокупації.
  • розглянути питання разом з національними урядами започаткування спільних проектів з питань відновлення тимчасово окупованого Криму після його деокупації, безпеки, прав людини, культурної спадщини, загроз навколишньому середовищу, захисту прав корінних народів тощо.
  • здійснювати дії, спрямовані на розширення кола учасників міжпарламентського виміру Міжнародної Кримської платформи шляхом посилення міжпарламентського діалогу з країнами, які ще не є учасниками Міжнародної Кримської платформи, в тому числі, з числа країн Глобального Півдня.

Це перший подібний заклик до парламентів країн-учасниць Першого Парламентського саміту Кримської платформи, який також є важливим меседжем про активізацію роботи України із парламентарями інших демократичних держав.